Geoblog.pl    nazar    Podróże    Kolumbia 2009    Przy granicy z Panama

Przy granicy z Panama

Kolumbia
Kolumbia, Capurganá

Witam

Znajdujemy sie od 2 dni tuz przy granicy z Panama w miejscowosci Capurgana.

Droga byla dluuga 10 godzin w autobusie z tego 6 po drodze ktorej wlasciwie nie bylo, pozniej w miejscowosci Turbo przesiedlismy sie na szybka lodz motorowa i po 2,5 h doplynelismy do Capurgany. Morze tu jest dosyc niespokojne wiec do dzisiaj czujemy jak nas plecy nawalaja od skakania po falach :)

Fajna mala wioska nad m. karaibskim, plan jest ambitny, chcemy poplynac na wyspy San Blas, jest to bardzo dlugi archipelag skladajacy sie z kilkudziesieciu wysepek, zamieszkiwanych przez indian Kuna . Maja oni tam swoja autonomie, choc wyspy naleza do Panamy.

Narazie czekamy na lodz, wstepnie dogadalismy sie z kolesiem ze wezmie nas na najbardziej wysunieta na polnoc wyspe za 50 dolcow, pozniej juz sobie musimy radzic sami, no wlasnie i tu jest problem, bo czasu mamy jeszcze 2 tyg, a plynac bedziemy w jedna strone 3 dni. Hehe damy rade :)

Jak narazie plywamy w cieplutkim morzu, zjedlismy wczoraj gigantycznego kraba , snoorkelujemy.

Bylismy wczoraj w La Miel, malenkiej przygranicznej miejscowosci w Panamie na bardzo ladnej plazy, (wreszcie znalazlem zyjaca rafe) bo tu w Capurganie jest martwa, oprocz tego sa bardzo silne prady i ciezko doplynac do brzegu :) jak wyplywalem z miejsca gdzie bylismy rozbicie to na brzeg wychodzilem jakies 100 metrow na prawo :)

Pewnie nie odezwe sie teraz dluuugo nie sadze zeby Kuna mieli siec :)

Czujemy sie juz wszyscy dobrze, jemy kraby ryby i czekamy na ta cholerna lodz .

Trzymajcie kciuki

Nazary

KasiaKa
KasiaKa - 2009-01-28 16:52
robi się coraz ciekawiej...
...ale nie zdziw się jak w szałasie szamana Kuna bedzie łącze satelitarne :-)

Szynszyla
Szynszyla - 2009-01-28 19:07
Faktycznie ambitne plany, mam nadzieję,że wam się uda dopłynąć na miejsce, zobaczyć to, co macie w planie, no i wrócić na czas. Trzy dni na wodzie to nie byłoby dla mnie - ja po dwugodzinnej wyprawie na delfiny na Goa miałam dość i Ela pewnie pamięta, że byłam biała jak ściana, a żołądek robił, co chciał. Ale wy to inna bajka - stre wilki hm.. oceaniczne? Buziaki!

AO
AO - 2009-02-07 21:13
hehe ;) zdziwiłbyś sie ! Kuna wszystko mają ;) a napewno kryzys ich nie sięgnał...
wracajcie juz włóczykije bo tęskno :*

nazar
Tomasz Nazarewicz